لطفا صبر کنید ...

 

پیوند موی طبیعی یک حوزه جالب توجه و رو به رشد در طب بوده و نتایج درمانی آن درسالهای اخیر تغییرات شگرفی کرده است که این امر عمدتاٌ بدلیل پیشرفت های تکنیکی درچند سال اخیر می باشد.
اولین گام داشتن آگاهی های لازم است. داشتن یک مشاوره مفید با کلینیک آرا نخستین گام برای بررسی و شروع یک تجربه متفاوت برای تجربه زیباایی واقعی چهره تان است.

مشاوره کاشت مو در شیراز
برای انجام کاشت مو، ابتدا شما با ما تماس می گیرید و نوبت مشاوره به شما داده می شود و شما جهت انجام مشاوره می بایست به کلینیک آرا مراجعه کنید.
اولین مسئله یعنی سطح توقع شما از کاشت مو بررسی می شود، عکس های مشابه قبل و بعد از عمل به شما نشان داده شده و سطح پوشش قابل ایجاد برای شما ارزیابی می شود.درمشاوره سطح ریزش مو، مقدار بانک مو (تعداد گرافتی که قابل برداشت و پیوند می باشد)، تراکم مطلوب در منطقه کاشت، شکل خط موی جلوی سر ارزیابی می شود.در حین مشاوره، بررسی های پزشکی از نظر مشکلات قلبی و پوستی، فشار خون، بیماری های تیروئید، داروهای مصرفی و سایر موارد توسط پزشک انجام می شود. آزمایشات مورد نیاز در خواست می شود و شما نیزمی توانید سوالات خود را مطرح و جواب آنرا دریافت کنید.

آزمایشات:
آزمایشات مورد نیاز که در روز عمل می بایست جواب آنرا همراه خود داشته باشید به شرح زیر می باشد:
fbs
CBC diff
BT, CT, PT, PTT
HIV Ab, HBS Ag, HBS Ab, HCV Ab, U/A

پس از پاسخ گویی به سوالات شما و تکمیل مشاوره ،تعداد تار مورد نیاز برای کاشت سر شما و همچنین هزینه آن مشخص و بیان می شود و در صورت تمایل شما به کاشت مو در مرکزما، نوبت عمل به شما داده می شود.شما روز عمل می بایست جواب آزمایشات را آماده نموده و توصیه های قبل از عمل را نیز رعایت فرمائید.

روز عمل:
در روز عمل شما می بایست راس ساعت تعیین شده در کلینیک آرا حضور داشته باشید.دراتاق عمل ابتدا مجددا ارزیابی ها و اندازه گیری های دقیق انجام می شود. مقدار پوشش و تراکم سر و مقدار باز بودن شقیقه ها و … محاسبه و ترسیم می شود. سپس خط موی جلوی سر شما با دقت ترسیم می شود، شما می توانید خط موی خود را ببینید و آنرا تغییر دهید و در حد امکان تغییرات مورد نظر شما اعمال می شود سپس موهای سر شما کاملا کوتاه می شود.

عمل برداشت و کاشت:
پس از ترسیم خط مو و تعیین حدود کاشت، در روش FIT بیحسی درزیر پوست ناحیه برداشت (پشت سر) تزریق و سپس با پانچ های کوچکی تارهای مو به صورت دانه دانه از پوست سر در آورده می شود.
به تارهای مو ، گرافت Graft یا واحد فولیکولی Follicular unit می گویند.بعد از اینکه به تعداد کافی گرافت ها برداشته شد توسط جراح سوراخ های کاشت مو درجلوی سر ایجاد می شود.تراکم کاشت، جهت یا خواب موها، وسعت کاشت، عمق سوراخ ها، جهت سوراخ ها و مسائل دیگر توسط جراح در نظر گرفته می شود. با آماده شدن گرافت ها، آنها در سوراخ های ایجاد شده کاشته می شوند .آسیب ندیدن تار های مو در هنگام کاشت بسیار مهم است و به مهارت و تجربه فردی که کاشت انجام می دهد بستگی دارد.
درکلینیک آرا برای کاشت مو فقط از تکنیک MFITاستفاده می شود ، این روش جدیدترین و آخرین روش کاشت مو در دنیا می باشد که توسط جراحان بزرگ کاشت مو در دنیا استفاده می شود و زیباترین و طبیعی ترین نتایج با این تکنیک ایجاد می شود.در مرکز ما از سری با طاسی نوع شش و بانک پشت سر قوی تا 18300 تار مو یعنی (6100 گرافت) در یک مرحله چهار روزه برداشت و کاشت شده است. موهای کاشته شده آنقدر طبیعی بنظر می رسد که غیرقابل تشخیص از موهای دیگر است.
پس از اتمام یک جلسه کاشت مو، پانسمان مناسبی روی محل برداشت سر گذاشته می شود که این پانسمان روز بعد جهت شستشو برداشته میشود. شما پس از عمل مرخص می شوید وهمان روز می توانید به حمام بروید.روش شستشوی سر به شما آموزش داده می شود.روز دهم پس ازآخرین روزکاشت جهت پاکسازی سر مجددا مراجعه می کنید.

موهای کاشته شده تا یک ماه رشد خواهند داشت که مؤید گرفتن پیوندها می باشد. قسمت عمده این موها از 25تا 35 روز بعد عمل می ریزند اما ریشه موها زنده می باشد. موهای جدید ازماه چهارم به بعد دوباره شروع به رشد کرده و به تدریج تا ماه یازدهم کامل و ضخیم می شوند و نمای طبیعی ایجاد می کنند.
بطور طبیعی موها نه به صورت تکی بلکه به شکل واحدهای فولیکولی از پوست سرخارج می شوند. هر واحد فولیکولی از 3- 1 (و ندرتاً 4 الی 5) تارموی ضخیم، گاهی 2- 1 تارموی کرکی، اعصاب و عروق خونی، بافت چربی نگهدارنده و عضله مخصوص مو تشکیل شده است.

تراکم واحد فولیکولی در پوست سرآسیایی ها حدود 100 – 70 عدد در هر سانتیمتر مربع است که اکثر آنها دارای سه تار مو هستند. حدود بیست درصد واحدهای فولیکولی فقط دارای یک تار مو می باشند. هر شخص بطور متوسط دارای 15-12 هزار واحد فولیکولی در پشت و طرفین سر می باشدکه می توان 40 الی پنجاه درصدآنها را برداشت نمود بدون اینکه طاسی درمحل برداشت مشخص گردد. موها در جریان کاشت موی طبیعی به صورت واحدهای فولیکولی (گرافت) از پشت سر برداشته شده و کاشته می شوند و لذا طبیعی ترین نتیجه کاشت مو بوجود می آید زیرا:

1)امکان رعایت دقیق زاویه رویش مو از پوست سر وجود دارد.

2)شکاف لازم در پوست سر برای قراردادن (کاشت) میکروگرافت بسیار ظریف و کوچک است و لذا عروق خونی پوست آسیب ندیده و خون رسانی به موهای کاشته شده مختل نمی گردد. ظریف بودن شکاف فوق موجب می شودکه اسکار (جوشگاه) پس از بهبودی محل شکاف بوجود نیآمده، حفره پوستی در محل رویش موی کاشته شده ایجاد نگردد و پوست در منطقه پیوند مو منظره ناهموار پیدا نکرده و صاف باقی بماند.

3)امکان بقای موهای کاشته شده به دلیل حفظ عروق خونی و اعصاب مو در واحد فولیکولی بسیاربالا است.

4)میزان هرزرفتن (پِرت) موهای کاشته ناچیز و لذا آمار رشد موها بسیار بالا می باشد.
توجه کنید که اکثر گرافت ها دارای 3 تار مو هستند.
انواع روشهای کاشت:

FUT :
ابتدا از پوست سر مو دار در ناحیه پشت سر (که فاقد گیرنده هورمون مردانه هستند) به مقدار مورد نظر برداشت شده و توسط تیم جداساز با دقت و با استفاده از میکروسکوپ گرافت ها جدا شده و آماده کاشت می گردد و سپس تیم کاشت بلافاصله گرافت ها را در قسمت های فاقد مو با سرعت و دقت لازم وارد منافذی می کنند که با تیغ های بسیار ظریف در حدود یک میلی متر ایجاد شده اند. در این روش نیازی به کوتاه کردن موی سر نیست و تنها در یک جلسه قابل انجام است و تمامی موهای کاشته شده رشد خواهند کرد. این روش به کسانی که زمان کافی جهت کاشت مو ندارند ارایه می شود اما توصیه نمیگردد .

: (FIT(FUE
در این روش از نواحی پشت سر که فاقد گیرنده هورمون های جنسی هستند گرافت ها به صورت تک تک و بوسیله پانچ های بسیار ظریف برداشته شده و در نواحی فاقد مو وارد شکاف های ظریفی به اندازه یک میلی متر می گردند. این روش به خصوص در کسانی که ریزش موی آنها به صورت منطقه ای و محدود است کاربرد بسیاری دارد. این روش در چند روز متوالی انجام می پذیرد و به دلیل برداشت تک تک گرافت ها نیاز است که موها به طور کامل کوتاه گردند . این روش نیازی به بخیه ندارد.

ترکیبی (combined) :
در این روش از هر دو متد FIT ، FUT استفاده می گردد

BHT :
در این روش با متد FUE از موهای بدن جهت انتقال به ناحیه طاسی سر استفاده می گردد .
مراقبت های پس از عمل پیوند :
پس از انجام عمل چه FIT وچه FUT فرد میتواند فعالیت روزمره خود را از سر میگیرد و احتیاج به استراحت کامل نیست.

مراقبت‌های پس از کاشت موبه روش FIT
1.کمپرس یخ روی پانسمان موجود در منطقه برداشت در قسمت پشت سر، ساعتی یکبار، بلافاصله پس از اتمام کاشت مو تا وقت خوابیدن مفید بوده و توصیه می‌شود.

2.نخوردن آجیل وغذاهای حساسیت زا مثل گوجه وبادمجان و… توصیه میگردد .

3.ترومای مستقیم به سردر اثر ضربه و یا خاراندن عامل مهمی در خروج گرافتها و یاایجاد زخم است. بنابر این توصیه می شود مراقب باشید به طور سهوی به خصوص موقع خوابیدن ناخن خود را روی سر نکشید به منظور جلوگیری از این مسئله ناخنهای خود را کاملا کوتاه کنید .

4 .بهتر است که پس از کاشت مو در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم طوری زیر سرقرار داده شود که فرد به حالت نیمه نشسته بخوابد. برای یک هفته از انجام اعمالی که ممکن است باعث خو‌ن‌ریزی در محل کاشت مو شوند اکیدا خودداری شود، مثل کارهای سنگین که نیاز به زور زدن و فشارآوردن زیاد دارد، حرکات سریع و سرفه‌های شدید و خم شدن زیاد در حالت ایستاده مانند بستن بندکفش یا برداشتن اجسام از روی زمین.

5. پس از شست‌وشوی اولیه در کلینیک لازم است که محل کاشت مو روزانه با شامپوی بچه به صورت ملایم و با فشارکم شسته شود. شستن مرتب سر به خصوص در منطقه کاشت از اهمیت زیادی برخوردار است و برخلاف تصور بیماران اگر به درستی انجام شود نه تنها موجب بیرون آمدن موهای کاشته شده نخواهد شد بلکه باعث زدوده شدن لکه‌های خون، بتادین، دَلَمه و سایر آثار به جا مانده از جراحی نیز شده و خارش احتمالی پس از کاشت مو را نیز تخفیف می‌دهد.

6.بعد از شستشوی سر منطقه کاشت مو کاملا تمیز بوده فقط کمی قرمز و ملتهب است ولی درصورت عدم شستشوی کافی منطقه کاشت‌ مو پراز پوسته، شوره و چربی است و بنابراین احتمال دارد که بعدا دچارجوش‌های چرکی و کیست مویی شود که درمان آنها بسیارسخت است و احتمال آسیب رسیدن به موهای کاشته شده نیز می‌رود.

7.معمولا 1 تا 2 هفته طول می‌کشد تا قرمزی و التهاب سربرطرف شود. برای پوشانیدن محل کاشت می‌توان از کلاه معمولی استفاده کرد. کلاه باید لبه‌دار، ازجنس پارچه‌ای قابل شستشو، نرم و تا حدامکان گشاد باشد. کلاه را باید هرروز شست.

8.کَبَره (کِراست)‌هایی که در محل کاشت مو وجود دارند با شستشوی ملایم روزانه و در عرض چند روز خودبه‌خود افتاده و بنابراین از کندن و دستکاری آنها اکیدا خودداری کنید. کلاه گیس در هفته اول ممنوع است و در صورتی که بیمار بخواهد در هفته دوم از آن استفاده کند بهتر است که از 12 ساعت در روز بیشتر نباشد. از هفته سوم استفاده از کلاه گیس آزاد است.

9.فعالیت بدنی شدید و ورزش تا یک هفته ممنوع و سپس ورزش سبک (به جز شنا) با احتیاط از نظرضربه به سرآزاد است. پس از دو هفته همه نوع ورزشی مجاز است. قراردادن منطقه کاشت مو در معرض هوای آزاد و نور خورشید بسیار مفید است. بعد از کاشت موی طبیعی مرخصی از محل کار لازم نیست، معمولا مشکل خاصی پیش نمی‌آید و فرد می‌تواند یک تا دو روز بعد به سرکارش باز گردد.

10.به‌طور کلی دو هفته پس از انجام کاشت مو به هر روشی که باشد، همه چیز به حالت طبیعی برمی‌گردد. به این معنی که شست‌وشوی سر به صورت عادی و با فشار معمولی آب انجام شده و فعالیت‌های روزمره و ورزشی فرد نیز عادی می‌شود.

به منظور جلوگیری از آسیبهای وارده به سر توصیه می شود 24 ساعت اول بعد از عمل کاملا استراحت کنید.

زمانیکه می توانید به محیط کار خود برگردید با توجه به نوع کارتان متفاوت است اگر شغل پشت میز نشینی دارید و با ارباب رجوع برخورد ندارید روز دوم می توانید سر کار بروید. اگر با مشتری سرو کار دارید بایستی مدتی صبر کنید تا ظاهر پوست سرتان بهتر شود و این زمان بستگی به نوع گرافتهای کاشته شده دارد در صورتی که از تکنیک FUT استفاده شود مدت 2 تا 3 روز و نهایتا یک هفته کافی است. در مورد روش FIT روز بعد از عمل سرکار خود برگردید.
در مورد این مسئله که از چه زمانی می توانید بعد از عمل موهای خود را شامپو کنید نظرات متفاوتی وجود دارد بعضی از جراحان 3 روز بعد از عمل و جراحانی هم تا 5 روز بعد از عمل اجازه شامپو کردن به بیمار خود نمی دهند ولی طبق نظر برخی جراحان و اینجانب همانطور که در مورد بیماران خود نیز انجام می دهم روز بعد از عمل موهای بیمار در کلینیک شستشو داده می شود و سپس با آموزش هایی که به بیمار داده می شود شامپو کردن موها در منزل ادامه پیدا می کند.
پیشنهاد می شود روز پنجم بعد از عمل مخلوط شامپو بچه و بتادین را به مدت چند دقیقه روی سر بگذارید و بعد به آرامی آب را روی سر بریزید. تاکید می شود با حرکت ماساژی و چرخشی سر را نشویید. به مدت دو هفته زیر دوش مستقیم نباید بروید و از شستن سر با آب خیلی سرد و خیلی گرم پرهیز کنید.
اگر چه ممکن است بعد از این که عمل پیوند مورا انجام میدهید مدتی نگران و متحیر باشید از اینکه آیا تصمیمی که گرفته اید و عملی که انجام داده اید صحیح بوده یا نه؟ ولی جای نگرانی نیست در صورت انتخاب صحیح، پزشک و افراد تیم ناراحتی شما را به خوبی درک میکنند و یک تجربه خوشایند از این عمل در ذهنتان ایجاد می کند و در صورت بروز ناراحتی درد یا هر گونه مشکلی پاسخگوی شما خواهند بود.

 

مراقبتت بعد از عمل به روش FUT
برای دو هفته محل برداشت مو در پشت سر را به طور مرتب در طول روز و شب گرم و مرطوب نگه دارید. کمپرس با حوله گرم و خیس و یا اسفنج مرطوب و گرم برای این منظور مفیدهستند.گرم و مرطوب نگه داشتن موضع برداشت مو کمک شایانی به بهبود سریع تر زخمها کرده و اسکار (جوشگاه) محل برداشت نیز کمتر مشخص خواهد شد.
در دو هفته اول پس از FUT بهتراست که فرد از خم کردن سرخود از ناحیه گردن رو به جلوخودداری نماید زیرا با این کار به پوست پشت سرکشش بیشتری وارد شده و لذا امکان برجایگذاری جوشگاه (اسکار) محل برداشت مو در پشت سرافزایش می یابد.

بهتر است که پس از کاشت مو مابقی روز را در منزل استراحت کرده و در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم طوری زیر سر قرار داده شود که به حالت نیمه نشسته بخوابید. برای یک هفته از انجام اعمالی که ممکن است باعث خونریزی در محل کاشت مو شوند اکیداًخودداری شود مثل کارهای سنگین که نیاز به زور زدن و فشارآوردن زیاد دارد، حرکات سریع وسرفه های شدید و خم شدن زیاد در حالت ایستاده مانند بستن بند کفش یا برداشتن اجسام از روی زمین.
روز بعد از پیوند جهت برداشت پانسمان سر مراجعه شود. پس از شستشوی اولیه در کلینیک لازم است که محل کاشت مو روزانه با شامپوی بچه به صورت ملایم و با فشار کم شسته شود. طریقه صحیح شستشوی سر آموزش داده خواهد شد. شستن مرتب سر به خصوص درمنطقه کاشت از اهمیت زیادی برخوردار است و برخلاف تصور بیماران اگر به درستی انجام شود نه تنها موجب بیرون آمدن موهای کاشته شده نخواهد شد بلکه باعث زدوده شدن لکه های خون، بتادین، دَلَمه و سایرآثار به جا مانده از جراحی نیز شده و خارش احتمالی پس ازکاشت مو را نیز تخفیف می دهد.

اگربیمارسرش را خوب بشوید 4- 3 روز بعد از عمل منطقه کاشت مو کاملاً تمیز بوده فقط کمی قرمز و ملتهب است ولی درصورت عدم شستشوی کافی منطقه کاشت مو پُر از پوسته،شوره و چربی است و لذا احتمال دارد که بعداً دچارجو شهای چرکی و کیست مویی شود که درمان آنها بسیار سخت است و احتمال آسیب رسیدن به موهای کاشته شده نیز می رود.
معمولاً 2- 1 هفته طول می کشد تا قرمزی و التهاب سر به طور کامل برطرف گردد. برای پوشانیدن محل کاشت میتوانید از کلاه معمولی استفاده کنید.کلاه بایستی لبه دار، از جنس پارچه ای قابل شستشو، نرم و تا حدامکان گشاد بوده به طوریکه با موهای کاشته شده تماس نداشته باشد. کلاه را بایستی هر روز بشویید.
کَبَره(کِراست)هایی که در محل کاشت مو وجود دارند با شستشوی ملایم روزانه و در عرض چند روز خودبه خود افتاده و لذا از کندن و دستکاری آنها اکیداً خودداری شود. کلاه گیس درهفته اول ممنوع و در صورتی که بیمار بخواهد در هفته دوم از آن استفاده نماید بهتر است که از 12 ساعت در روز بیشتر نباشد. از هفته سوم کلاه گیس آزاد است.
فعالیت بدنی شدید و ورزش تا یک هفته ممنوع و سپس ورزش سبک (به جزشنا) با احتیاط ازنظر ضربه به سر آزاد است. پس از دو هفته همه نوع ورزش مجاز می باشد.
قراردادن منطقه کاشت مو در معرض هوای آزاد و نور خورشید بسیار مفید است.
بعد از کاشت موی طبیعی مرخصی از محل کار لازم نبوده، معمولاً مشکل خاصی پیش نیامده و فرد می تواند یک الی دو روز بعد به سرکارش بازگردد.

در تکنیک FUT دو هفته بعد از کاشت مو بخیه های پشت سر توسط پزشک کشیده می شوند. نخ بخیه از جنس نایلون بسیار ظریف بوده و بخیه از نوع متداوم (Running)است. کشیدن بخیه ها بسیار راحت و آسان است و درد ندارد ولی بایستی حتماً توسط پزشک انجام شود. محل کشیدن بخیه ها به صورت طبیعی مقداری التهاب داشته و متورم است که ظرف چند روز برطرف می گردد.
به طور کلی دو هفته پس از انجام کاشت مو همه چیز به حالت طبیعی برمی گردد به این معنی که شستشوی سر به صورت عادی و با فشار معمولی آب انجام شده و فعالیت های روزمره و ورزشی فرد نیز عادی می گردد.

آدرس دفتر کرمان

شعبه سوم :استان کرمان-کرمان-خیابان هزار و یک شب،انتهای کوچه ۲ مرکز جراحی دکتر نظریان، کلینیک آرا

تلفن شعبه کرمان:۰۳۴۳۲۴۷۵۸۵۷ – ۰۹۱۷۲۰۲۴۹۰۰

آدرس دفتر ساری

شعبه دو : مازندران – ساری – خیابان قارن ساختمان کسری طبقه سوم واحد ۳۲

تلفن شعبه ساری:۰۱۱۳۳۴۰۶۳۳۰ – ۰۹۱۱۸۵۰۴۶۲۶

آدرس دفتر شیراز

شعبه یک : فارس، شیراز، بلوار شهید مطهری (بلوار زرگری سابق) نبش کوچه شماره ۱۹، ساختمان آرا، کلینیـک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر آرا

تلفن: 6060-626-713-98+

فکس: 4040-626-713-98+

ایمیل: info[at_sign]araclinic.com

AraLogo

مجموعه کلینیک آرا افتخار دارد تا با پشتوانه سالها تجربه و بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا و کادری مجرب و کارآزموده مکانی آرامش بخش را برای ارائه خدمات متمایز به شما گرامیان فراهم آورد.با مـا درکلینـیک تخصـصی پوسـت ، مو و زیبایی آرا، رسیدن به نتیجه دلخواهتان را تجربه کنید.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

کلیه حقوق این قالب برای کلینیک آرا محفوظ می باشد